GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 17475148
*
nr 1747 5148
Fat
keramik, Riddare. Diameter: 43 cm
Kondition: lagad, skadad
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2025
kl 18:01:25
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik riddare
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:47
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:39
*
Fat
Kondition: lagad, skadad
nr 1747 5148
Fat
keramik, Riddare. Diameter: 43 cm
Kondition: lagad, skadad
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2025 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik riddare
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:47 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:39



